Новини

У Вінниці започатковують Vinnytsia Wine Days

У Вінниці започатковують Vinnytsia Wine Days. Дні вина стануть новою подією у календарі заходів, присвячених винній культурі та туризму в Україні.

VINNYTSIA WINE DAYS триватимуть з 24 по 28 травня.

Головна мета полягає в просуванні Поділля як перспективного регіону для виноробства та еногастрономічного туризму.

Ініціаторами події, яка стане щорічною, стали ТОВ «Експедіа», ГС «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини», Одеський національний технологічний університет. 

Спеціальний гість проекту Vinnytsia Wine Days- Всеукраїнський дегустаційний конкурс вина та спиртних напоїв «ODESA WINE&SPIRIT AWARDS».

Конкурс формує компетентну експертну думку в країні та підвищує довіру до вітчизняного вина.Для оцінювання зразків буде використано програму партнера проекту Gustos Life з технологією блокчейн, що виключає можливість зміни оцінок експертів під час проведення конкурсу. Експерти, що входять до складу журі,маютьдиплом державного зразка СВО «Магістр» зі ОНП «Сенсорний аналіз в харчових технологіях» або 2-4 рівень WSET (Wine&SpiritEducationTrust). Зразки оцінюватимуться по 100 балової шкали за регламенту OIV (International Organisation of Vine and Wine).

Вина, які здобули золоті медалі та Гран-Прі складуть спеціальну колекцію "Вина Перемоги" і будуть зберігатися у енотеці Винному домі Гігінеішвілі  до Дня Перемоги України у війні проти Росії.Після перемоги буде організована дегустація цих вин.

ПРОГРАМА

24-25 травня:

Всеукраїнський дегустаційний конкурс вина та спиртних напоїв «ODESA WINE&SPIRIT AWARDS» (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20)

Умови участі: за попередньою реєстрацією і надсилання зразків, заявку можливо оформить онлайн за посиланням http://surl.li/gmpxd

 25 травня:

10:00 – 17:00 Міжнародна конференція «Еногастрономічний туризм - драйвер розвитку туристичних дестинацій»(Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87)

Умови участі: безкоштовна подія, за попередньою реєстрацією на сайті www.vwd.com.ua(після 25 квітня)

18:30 Благодійний кінопоказ документального фільму «Поранена земля»

(кінотеатр «Родина», вул. Миколи Оводова, 47)

Умови участі: 200 грн./квиток

 26 травня:

10:00 – 16:00 VINNYTSIA INTERNATIONAL WINE SYMPOSIUM(Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87) за участі представників ОІV, Міністерства АПК України, галузевих Асоціацій, міжнародних експертів та українських виноробів.

Умови участі: безкоштовна подія, за попередньою реєстрацією на сайті www.vwd.com.ua (після 25 квітня)

17:00 – 19:00 Урочисте нагородження переможців конкурсів «ODESA WINE&SPIRIT AWARDS» і «КРАЩИЙ ОДЕСЬКИЙ ЧОРНИЙ» (Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, вул. Соборна, 87)

Умови участі: за запрошеннями

19:00 Урочистий прийом (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20)

Умови участі: 1000 грн./1 персона

 27-28 травня:

12:00 – 20:00 Виставка «Героїчне (незламне) Виноробство України». Презентації кращих виноробень країни та переможців Всеукраїнських конкурсів 2023року, кругова дегустація для представників HoReCa (ресторан «Тифліс», вул. Театральна 20)

Умовивідвідування : 200 грн./денний квиток; 300 грн./денний квиток з бокалом;

безкоштовно представникам HoReCa та учасникам виставки за попередньою реєстрацією.

27 травня:

15:00 – 17:00Презентації книг і настольної гри на тему українського виноробства (Туристичний хаб Visit Vinnytsia, вул. Соборна, 59)

Умови участі: безкоштовна подія, без попередньої реєстрації

26-28 травня.

Екскурсії та тури по Вінниці і області:

26 травня – пішохідна екскурсія «Драми і кохання, пристрасті й вино» (квартал довкола реального училища і театру).

27 травня – пішохідна екскурсія «Вінницькі Садки» (район міських садиб).

27 травня – автобусний тур «Голубі озера Вінниччини» (з відвіданням Винного дому Гігінеішвілі).

28 травня – автобусний тур «Шляхетна Вінниччина» (палаци Вороновиці, Немирова, Тульчина і Печери; з дегустацією).

Умови участі: платна за попередньою реєстрацією через Офіс туризму Вінниці https://www.facebook.com/VinnytsiaTourismOfficeабо на сайті www.vwd.com.ua(після 25 квітня).

Обговорення виноробної галузі України у 2022 році та плани на 2023 рік

6 квітня під час прес-конференції обговорили досягнення виноробної галузі України у 2022 році та поновлення членства України в МОВВ.

У заході взяли участь:

 • Маркіян Дмитрасевич, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України;
 • Володимир Печко, голова Громадської спілки "УКРСАДВИНПРОМ";
 • Пау Рока, генеральний директор Міжнародної організації виноградарства та виноробства (МОВВ);
 • Родріго де Касас керівник секретаріату МОВВ;
 • Рікардо Нуньєс, інвестор у виноробну галузь України, власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат;
 • Наталія Бурлаченко, заступник голови громадського об'єднання "УКРСАДВИНПРОМ" із міжнародних зв'язків;
 • Максим Уракін заступник голови громадського об'єднання "УКРСАДВИНПРОМ".

Чи не найголовнішим досягненням є повернення України до Міжнародної організації виноробства та виноградарства.

Володимир Печко урочисто повернув прапор МОВВ в Україну, віддавши його керівництву Міністерства агрополітики України, як символ повернення нашої держави до світової спільноти.

За словами заступника міністра Маркіяна Дмитрасевича, поновлення членства відкриває доступ українським виноробам до міжнародних баз та сучасних світових технологій, надає можливість створювати конкурентний вітчизняний продукт та відкриває нові ринки.

«Це важливо для України в контексті євроінтеграції, в контексті того, що Україні потрібно буде визнавати світові та підвищувати свої внутрішні стандарти, відповідно до стандартів ЄС. У тому числі це стосується географічних зазначень та інших юридичних аспектів», - зазначив Маркіян Дмитрасевич. 

Володимир Печко, голова Громадської спілки "УКРСАДВИНПРОМ" та представник МОВВ від України навів статистичні дані щодо стану галузі за довоєнний та воєнний період:

«У 2021 році в Україні налічувалося близько 266 промислових виробництв винограду та вина, з них - 125 виноробних підприємств та 29 малих виробників виноградно-виноробної продукції. В процесі виробництва винограду на 1 гектар зайнято близько 33 постійних працівників.  Середня кількість працівників на одному підприємстві – 255 осіб. За попередніми даними загальна площа насаджень на всіх господарствах у 2022 році становила 26,6 тисячі гектарів. Валовий збір становить близько 244 тисяч тонн продукції за врожайності 92 центнери з гектара. Ця інформація без врахування окупованих територій».

За словами Володимира Печко, наразі працює державна програма підтримки виноградної та  виноробної галузі, надано фінансування для посадки виноградників. Ця підтримка буде продовжена і у 2023 році 

«Наразі, спільно з асоціаціями та підприємствами, ми працюємо над проєктом Закону про продукти виноградарства. Окрім того, ініціюємо впровадження Дня Одеського чорного. Найближчі заплановані заходи – розширення виноградно-виноробної зони, адже сьогодні вирощують виноград майже по всій території України. У травні плануємо здійснити робочий візит до Іспанії та Франції, який організовує проєкт International Trade Centre Ukraine, окрім того, плануємо взяти участь у засіданні МОВВ.

Доктор Рікардо Нуньєс, власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат  переконаний, що по закінченню війни всі країни, які допомагали зі зброєю, мають допомогти коштами, які будуть спрямовані на відновлення країни. Тому що Україна поклала не лише свої території, а й життя багатьох чоловіків і жінок, які захищали цю країну:

«Я є свідком розвитку виноградної та виноробної галузі в Україні впродовж 8 років і я бачив Україна йде цим шляхом. Виноградарі, винороби, енологи, сомельє - всі ці люди надзвичайно зростають та розвиваються. З 24 лютого все, здалося, завмерло і багато українців покинули свій дім, включаючи тих, хто активно займався у виноградній та виноробній галузі. Але, протягом останнього року, люди повертаються із тими знаннями та досвідом, які вони отримали за межами країни. Наразі вони мають бути готовими до нових можливостей.

З великою відбудовою прийде також відбудова виноградарської та виноробної галузі. Оскільки, щоб використовувати допомогу західних країн, необхідно мати певну урядову програму для того, щоб вивести індустрію на інший рівень. Надзвичайно важливим кроком є те, що Україна знову є членом МОВВ».

З 5 по 9 червня Україна візьме участь у 44-ій конференції МОВВ, яка відбудеться в Іспанії.

Про те, як побудована робота МОВВ розповіла Наталія Бурлаченко, заступник голови громадського об'єднання "УКРСАДВИНПРОМ" із міжнародних зв'язків:

«МОВВ – це як ООН, тільки у сфері виноградарства і виноробства. Всі країни які бажають слідувати міжнародним правилам гри і мати свій голос є членами цієї організації. Організація складається з 4-ох комітетів: виноградарство, енологія, економіка і право та безпека та охорона здоров’я. Українська сторона зібрала делегацію експертів, які обрали різні напрямки, які є найбільш перспективними та працюють в різних групах. Під час 44-ї конференції Україна не буде лише спостерігачем. Ми плануємо організувати захід, який популяризує українське вино. Прагнемо ознайомити всіх охочих з тим, що відбувається у сфері зараз та показати яку якість Україна досягла, попри сьогоднішні реалії. Це надзвичайно важливий майданчик, щоб ми могли зазвучати на весь світ не лише віртуально, а й вживу.

Захід відбувся за підтримки Міністерства агрополітики та продовольства України та інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

Як підтримати виноробів в умовах війни та повоєнного періоду обговорили під час Міжнародного виноробного конгресу

30 березня відбувся щорічний Міжнародний виноробний Конгрес, в рамках Wine&Spirits. Організатором традиційно виступила Громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ».

2022 рік став справжнім випробуванням галузі: окупація агресором значної частини територій України, замінування територій, скорочення площ виноградників майже вдвічі, зменшення обсягів експорту вітчизняної виноробної продукції, складність працевлаштування сезонних працівників для проведення технологічних операцій на виноградниках.

Це неповний перелік проблем, з якими сьогодні зіштовхуються виноградарі та винороби.

Тому, темою дискусійної панелі стала саме тема підтримки виноградарських та виноробних підприємств у сьогоднішніх реаліях. Адже після перемоги на нас чекає відновлення нашої держави, зміцнення нашого внутрішнього потенціалу та побудова міцної економіки.

Як залучати грантові кошти для розвитку галузі, де черпати корисну, експертну інформацію про виноградарство та виноробство, які існують виклики та як ефективно їх долати у період збройної агресії рф, – головні тези спікерів читайте далі.

Модератором заходу виступив Володимир Печко, Голова спілки «УКРСАДВИНПРОМ»:

«Близько 3-х місяців діяла заборона на продаж алкоголю в Україні, для багатьох підприємств – це було критично. Адже кожне підприємство має свої зобов’язання: виплата заробітної плати, догляд за виноградниками, сплата податків. Окрім того, додалися видатки, адже кожен з нас працює на перемогу та бере участь у волонтерських ініціативах. Ми обрали цю тему для того, щоб обговорити з фахівцями, яким чином можна допомогти галузі у цей непростий період для нашої держави», – розпочав Конгрес Володимир Печко.

Іnternational Trade Centre Ukraine надає технічну допомогу країнам, які розвиваються, країнам з перехідною економікою.

 Ганна Сирчина, представник проєкту ITC розповіла про можливості розвитку для виноградарів та виноробів, яку сьогодні можна отримати завдяки співпраці з організацією:

 «З початку співпраці з виноробним та виноградарським сектором ми визначили кілька цілей: розробка дорожньої карти розвитку виноградно-виноробної галузі та підготовка рекомендацій. Цей документ опублікований на сайті проєкту.

Останні кілька років ми організовуємо візити в інші країни з метою ознайомлення з кращими практиками контролю якості та простежуваності. У травні-червні цього року планується  ознайомлювальний візит виноробів до Франції та Іспанії, запрошуємо долучатися та реєструватися. Окрім того, продовжуємо онлайн роботу з експертами – це серія вебінарів, які розпочинаються у червні. Семінари проводитимуть в тому числі і вчені з Австралії та Франції. Вони будуть присвячені виноробству та виноградарству, а також темі вимогам ЄС щодо маркування та пакування продукції виноробства».

Експерти проєкту ITC на постійній основі продовжують консультувати малі та середні виноробні підприємства щодо розбудови державного приватного партнерства.

Ознайомитися з актуальною інформацією можна на сторінках:

Сайт проєкту: tradeproject.com.ua

Фб проєкту: https://www.facebook.com/ITCUkraine

Ігор Віштак, директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики розповів про те, що робить держава для підтримки галузі:

«Виноробна галузь переживає непросту ситуацію, як і багато інших галузей сільського господарства. Ми чітко розуміємо, що це в першу чергу велика кількість найманих працівників та сплачені податки, які формують левову частку держбюджету. Саме тому, коли розпочалося повномасштабне вторгнення рф, програма державної підтримки була повністю переформатована. Це було пов’язано насамперед зі зміною пріоритетності видатків на сферу оборони нашої держави.

1 липня було прийнято Постанови Кабінету Міністрів України №738 та №739, якими передбачалися надання грантів для створення власної справи для фізичних та юридичних осіб за напрямком створення тепличного господарства, а також висадки насаджень та ягідників. Ця програма працює майже рік. Сьогодні видано понад 100 грантів, максимальна сума гранту – 10 млн грн., в залежності від того виду діяльності, який планує підприємець чи підприємство. Здебільшого, це гранти спрямовані на насадження фруктових та горіхових садів, проте є поки що невелика зацікавленість виноградарської галузі. Сподіваюся буде більший запит. Звичайно, як у воєнний час, було багато вагань з боку суб’єктів господарювання, але уже є успішні проєкти, в результаті яких восени були посаджені сади. Вважаю що це має бути яскравим прикладом того, що не потрібно опускати руки, а все ж таки працювати на благо економіки нашої держави. Звичайно, у  виноградарській галузі статистика є невтішна, тому що ще декілька років тому наші виноградарі працювали на 40 тис. гектарів угідь, наразі цифра на підконтрольній території України становить понад 26 тис. гектарів. Урожай, попри всі події, був досить непоганий.  Є виклики ринку, є велика конкуренція з нашими сусідами, адже важко виходити на європейський ринок. Для того, щоб справлятися з цими викликами Мінагрополітики продовжує співпрацювати з асоціаціями та виробниками. У складі створеної робочої групи, щомісяця на засіданнях ми обговорюємо питання, які наболіли та намагаємося їх вирішувати на благо розвитку галузі».

У свою чергу Марія Дідух, координатор Групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства та директор «Всеукраїнського аграрного форуму» наголосила про актуальні державні програми:

«Участь у грантових програмах саме виноградників досить низька. Адже минулого року мало хто думав про те, як закладати нові виноградники. Сьогодні саме час про це подумати. Єдиний виклик для виноградарів – необхідність передбачити, що якщо у вас своя виноробня і ви продаєте ліцензовану продукцію або алкогольні напої, то згідно Постановою, ви не можете подаватися на грант. Це є вимога ЄС. Ті, суб’єкти господарювання, які займаються продажем підакцизних товарів, пального тютюну не мають права претендувати на пряму державну підтримку з державного бюджету. Зараз це окрема діяльність. Щоб податися на грант потрібно подати повноцінний проєкт висадки насаджень, з усіма калькуляціями та розрахунками. Щодо вимог, то ваш виноградник має бути максимум 25 гектарів, мінімум – 1 гектар. Максимальна сума яку ви можете отримати від держави на 1 гектар – 225 тис. гривень,  в перерахунку максимально – 5,6 млн гривень.  Подача документів здійснюється через «Дію».

Едуард Городецький, представник малих виноробів, заступник Голови Асоціації крафтових виноробів підняв тему застарілого законодавства в Україні:

«Є речі, на які ми з вами не можемо впливати – це заміновані території. Проте, хочу наголосити, що у в нас заміноване законодавство, давайте розмінуємо його.

Я хочу стати прикладом успішного виноробства в Україні, але за європейськими стандартами. На жаль, сьогодні ми маємо неконкурентоспроможні умови існування. Наше законодавство було прописано під масштабні підприємства, зараз ситуація змінилася. Ми маємо багато малих підприємств і необхідне актуальне законодавство, яке буде відповідати вимогам часу. Я вважаю, що потрібно створювати можливості для розвитку, а не бар’єри. Маю пропозицію – озброїтися здоровим глуздом та проаналізувати законодавство, яке буде допомагати та сприяти розвитку виноробній галузі. Виноградарі, завдяки своєму ентузіазму «лупають цю скалу»  попри всі перепони. Українці, як нація, дуже схильні до самозайнятості. Ми йдемо в цю сферу, тому що не можемо не йти, це – наше життя. Саме тому ця галузь розвивається. Є малі виноробні підприємства, які представляють Україну на міжнародному ринку, завойовують винагороди і їх треба чути сьогодні, прислухатися до їх бачення та сприяти розвитку.

Доктор Рікардо Нуньєс, власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат поділився власним досвідом та дав поради, як розвивати виноградно-виноробну галузь:

«В Україні багато моментів пережив разом з українськими виноробами. Я іноземець і я не маю права розмовляти про внутрішні справи в Україні, проте відчуваю, що все ж маю сказати кілька слів з цього приводу. 24 години тому я приїхав з Європи і дізнався, що у Бордо влада платить кожному виноградарю 7000 євро за те, щоб він викорчував свій виноградник. У Ріосі з квітня починається той самий процес, влада починає платити 5000 євро за те, щоб викорчовували виноградники.  Перше, що я почув в Україні, що Уряд платить кошти за висадку виноградників.

Найважливіше те, що Уряд України не є ворогом галузі, але він має інші обов’язки в часи війни. Якщо Уряд побачить, що винороби та виноградарі мають сильну інституційну галузь, він буде діяти. Але спершу виноградарі та винороби мають об’єднатися і кожен повинен мати власні аргументи та власне бачення. Сьогодні малі винороби і виноградарі зростають та розвиваються. Я зараз можу сказати, що є більше малих виноробів, ніж великих. Але звісно, кількість в літрах залишається в руках великих виробників. Ми повинні зрозуміти, що майбутнє не буде таким самим, будуть тисячі малих та середніх виноробів. Всі будуть виживати, але потрібно боротися за основний сектор країни. Всі знають що Україна є частиною ОІV і сьогодні Україна має своє місце серед країн. Це не був крок заради кроку, це була дія для того, щоб показати незалежність та суверенітет держави. Якщо ви хочете бути частиною виноградно-виноробної спільноти у світі, ви маєте бути інституційно сильними, щоб говорити з Урядом, тоді Уряд говоритиме з вами.  Гранти – це серйозна діяльність.  Мені дуже шкода це казати, але, можливо, частина виробників не буде частиною цієї програми, тому що якщо у вас немає чим гарантувати, то Уряд не допоможе вам. Можливо, зараз саме час об’єднатися тим, хто не має чим гарантувати з тими, в кого є чим гарантувати для того, щоб робити спільні проєкти.

Іноземні інвестори чекають сигналу для того, щоб почати співпрацю. Після грантів насадження ви маєте розробити програму для грантів на обладнання. Можливо вам варто подумати над тим, як це працює в інших країнах: є окремо виробники вина, а окремо виноградарі. В багатьох країнах є сильні виноградарі, фермери які вирощують виноград, і сильні виробники вина, які не мають свого винограду. Вони співпрацюють на взаємовигідних умовах».

Дискусійна панель дійсно була живою та наповненою. Винороби та виноградарі мали можливість задати болючі і важливі питання, бути почутими та отримати відповіді. Оскільки, традиційно наш Конгрес створений для об’єднання та спільної мети – розвивати та популяризувати українське вино.

Запрошуємо виноробів та виноградарів взяти участь у дискусійній панелі

У рамках виставки Wine&Spirits Ukraine відбудеться Міжнародний Конгрес Виноробів – International Wine&Spirits Congress, який традиційно проводить «УКРСАДВИНПРОМ».
 
Початок дискусійної панелі: 30 березня з 12:00 до 14:00.
Голова спілки Владимир Печко наголошує, що у цьому році темою дискусійної панелі є питання підтримки виноградно-виноробної галузі в умовах війни та повоєнного стану.
 
Учасники дискусійної панелі дізнаються більше про можливі та існуючі програми, проєкти та гранти щодо підтримки українських виноградарів та виноробів.
 
Дискусійна панель відбудеться за адресою: МВЦ, Павільйон 1А, Броварський пр-т, 15, павільйон 1, конференц-зал №3, Київ

Володимир Печко взяв участь у комітетських слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

14 березня відбулись комітетські слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на тему: «Актуальні питання виноградарства та виноробства в Україні на шляху до євроінтеграції». Організатором засідання виступив Голова аграрного комітету Олександр Гайду.

У засіданні взяли участь:

 • Крістіан Бен Хелл, керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні;
 • Тарас Висоцький, Перший Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України; 
 • Алла Стоянова, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА;
 • Ірина Ковальова, директорка ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН
 • Володимир Печко, Голова Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ»

Учасники заходу обговорили основні проблеми, які існують і галузі, зокрема:

✔️окупація агресором значної частини територій України;

✔️скорочення площ виноградників;

✔️низькі закупівельні ціни на виноград технічних сортів, невиправдано низькі мінімальні роздрібні ціни на вина;

✔️високе податкове навантаження на виноградарсько-виноробну галузь;

✔️зменшення обсягів експорту вітчизняної виноробної продукції;

✔️ низький рівень мотивації на створення нових виноградників, скорочення обсягів виробництва садивного матеріалу винограду;

✔️ складність працевлаштування сезонних працівників для проведення технологічних операцій на виноградниках;

✔️відсутність реєстру виробників винограду та вина і кадастру виноградників;

✔️превалювання імпортної виноробної продукції над вітчизняною на українському ринку вин;

✔️відсутність системного контролю за якістю та безпекою виноробної продукції.

На думку Володимира Печко, голови Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», сьогодні важлива системна підтримка виноградної та виноробної галузі з боку держави:

«Разом із учасниками спілки ми пропонуємо:

🔸 впровадити державну компенсаційну програму з підтримки виноробів, які практично не могли реалізовувати свою продукцію більше 3-х місяців

🔸напрацювати експортну стратегію розвитку для виноробної продукції

🔸 дозволити рекламування виноробної продукції у засобах масової інформації, а саме на телебаченні. Це допоможе збільшити продажі українського вина та стане значною підтримкою для галузі».

Мінагрополітики надало роз'яснення щодо визначення підприємства критично важливим для економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період

Щоб отримати статус критично важливого підприємства та бронювання військовозобов’язаних, зокрема, в галузі сільського господарства, необхідно відповідати трьом і більше критеріям, затверджених ПОСТАНОВОЮ Кабінету Міністрів України №76, а саме: 

1) загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро;

2) сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро;

3) підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. №83;

4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, за сферою їх управління чи галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) з урахуванням потреб територіальної громади.

Відповідно до наказу Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223  “Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період”  визначено такі критерії:

 • підприємства, що обробляють  землі  с/г призначення  на площі не менше 1000 га або мають застрахованих працівників - не менше 50 осіб; 
 • підприємства основним видом діяльності, станом на 1 січня 2022 року, є КВЕД, який зазначено у наказі Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223

5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р;

7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є відповідність трьом або більше критеріям.

Документи, які не мають підтвердження відповідності трьом критеріям, розглядатися не будуть! 

Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

~ Законодавство ~

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 20.03.2018 №151
Наказ та Додатки
Постанова Кабінету Міністрів України від
15 липня 2005 р. N 587 Київ
Постанова
Реєстр сортів рослин України станом на
16.01.2019
Реєстр
Image

УКРСАДВИНПРОМ

03022 УКРАЇНА, КИЇВ
ВУЛ. ВАСИЛЬКІВСЬКА, 37 оф. 414
Т.: +38 (044) 257 42 07
М.: +38 (068) 703 93 93
INFO@UKRSADVINPROM.COM