Україна - член International Organisation of Vine and Wine

Україна відновила членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine - OIV). Статус членства  автоматично поновлено 30 жовтня 2022 рокуОфіційно про це оголосять 4 листопада 2022 року під час щорічного Конгресу організації.

Протягом 2021 та 2022 років ГС «УКРСАДВИНПРОМ» проводила листування з головним офісом OIV за підтримки доктора Рікардо Ф. Нуньєса, видатного бізнесмена та винороба з неймовірною проукраїнською позицією, та Наталії Бурлаченко, сомельє, бренд-амбасадора Vinos de La Luz, експерта з міжнародних відносин з питань виноградарства та виноробства. Під час проведеної роботи було досягнуто скасування боргу України перед OIV та встановлена історія членства України в міжнародній організації з 1924 року.  Завдяки подальшій дипломатичній роботі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України, Посольства України у Французькій Республіці відбувся процес поновлення членства.

Участь України в даній організації однозначно позитивно вплине на розвиток виноградновиноробної галузі України, підвищить статус держави, як виноробної країни, відкриє доступ до міжнародних виноробних баз та сучасних світових технологій та тенденцій в виноградно-виноробній галузі. В реаліях сьогодення всі розуміють, що вітчизняна виноробна продукція є не конкурентоздатною в порівнянні з іноземною, а вступ до OIV дозволить долучитися до міжнародної спільноти та уніфікувати державні стандарти з міжнародними та підвищити експорт вина та продукції виноградарства. Участь в OIV надасть можливість національним виробникам відновити та збільшити своє власне виробництво виноробної продукції, забезпечити країну необхідними вітчизняними виноробними продуктами та товарами високої якості, з наступним працевлаштуванням населення, сплатою податків та зборів, наповненням дохідної частини бюджетів усіх рівнів.

Оскільки важливу роль у питанні поновлення членства України в International Organisation of Vine and Wine відіграла громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ», яка й представлятиме Україну під час оголошення. Володимира Печко, голову ГС «УКРСАДВИНПРОМ» визначено офіційним представником від Міністерства аграрної політики та продовольства України в OIV.

З 31.10 по 04.11.2022 р. відбудеться 43-ій Міжнародний Конгрес Винограду і Вина в Мексиці на тему «Поточні виклики: стійкий розвиток, covid та зміна клімату». Цей Конгрес включає чотири панелі, які стосуються виноградарства, енології, економіки, права, безпеки та здоров’я. Під час заходу будуть підняті питання адаптації та оптимізації виноградарства, сучасні методи покращення якості винограду, стійкого виноградарства, включаючи столовий виноград, сушений виноград та продукти переробки, вирощування винограду в умовах змін клімату, інновації в управлінні виноградниками та технологіях вирощування. Також будуть представленні новітні технології та енологія майбутнього, стійкість сектору виноградарства після пандемії та тенденції досліджень і розробок щодо безпеки та здоров’я. Одержану інформацію ми хочемо розповсюдити серед представників виноградно-виноробної галузі, донести до представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, наукових галузевих установ, зібрати необхідні контакти для створення міжнародної мережі виноградарів та виноробів, провести зустріч з представниками OIV та міжнародними науковцями. Одержана інформація допоможе впроваджувати світові інновації в українське виноградарство, підвищувати якість виробництва та виходити на нові міжнародні ринки.

 Членство України – це величезний крок до інтеграції вітчизняного виноробства в міжнародний ринок. Щиро вітаємо всіх учасників виноградно-виноробної галузі з поновленням членства! 


Надрукувати   E-mail