Весняний догляд за ремонтантною малиною

Весняний догляд за ремонтантною малиною

Садова малина давно відома і дуже поширена. Невеликі і обгороджені ділянки є майже на кожній присадибній ділянці. Вона приносить солодкі і смачні плоди, які можна не тільки поласувати в свіжому вигляді, але і заморозити або зварити варення. Ця рослина також має певні цілющі властивості, які передаються через плоди і листя. Відносно недавно на ринку саджанців з'явився сорт ремонтантної малини, який дозволяє отримувати урожай цілий сезон, а не тільки один раз в середині літа.

Але через штучне створення такого сорту існує певний ризик псування і загибелі рослин. Тому важливо починати з ранньої весни догляд за ремонтантних сортом малини.

1. З метою збереження високої врожайності і характеристик сорту ремонтантной малини необхідно дотримуватися кількох моментів при проведенні весняної обрізки. Якщо не проводилася осіння обрізка, то слід видалити всі отплодоносившие гілки, вирізавши їх під самий корінь. У разі залишення невеликого пенька, може утворюватися незначна поросль, яка зберігає і не несе характеристики сорту.

2. У однорічних гілок малини потрібно прибрати частину верхівки, яка в минулому році давала урожай. Це дозволить рослині розвинути бічні пагони, і на яких в подальшому будуть формуватися ягоди.

3. Замерзлі і висохлі гілки малини слід видалити і спалити з раніше прибраними старими гілками. 4. Після очищення рядів малини від непридатних гілок слід провести розпушування землі між рядами. Не слід допускати викопування нових і молодих пагонів, так як сама по собі ремонтантная малина досить проблематично розмножується і пускає нові пагони тільки після того, як повністю вкорениться на місці.

5. При розпушуванні грунту можна внести органічні добрива в міжряддя. Мінеральні добавки краще вносити під корінь кожної рослини в потрібній кількості.

6. З метою кращого проникнення мінеральних речовин в грунт, їх можна розвести у воді і пролити таким розчином ряди малини.

7. Крім цього навесні слід стежити і при необхідності проводити рясний полив малини, так як вже нові пагони в цьому ж році будуть давати врожай.

8. Також деякі садівники вважають за краще підв'язувати навесні пагони малини, тим самим забезпечуючи прохід між рядами і правильне формування нових пагонів.

Всі ці дії спрямовані на збереження культури і максимальної врожайності гілок ремонтантной малини.


Надрукувати   E-mail