Відгинаємо гілки у яблуні і отримуємо величезний урожай

Відгинаємо гілки у яблуні і отримуємо величезний урожай

На тему «відігніть гілку і отримай в наступному році облому урожай яблук» написана величезна кількість книг і статей. Причому інформація в одних джерелах кардинально різниться з рекомендаціями в інших.

Примусовий нахил гілок - дуже виграшний прийом для отримання дуже щедрого врожаю з плодового дерева.

Вертикальні гілки дерева більше зайняті зростанням, а ось горизонтальні - кидають всі сили на плодоношення. Коли гілка починає відхилятися від вертикалі, нирки отримують сигнал на закладку квіток. Однак якщо гілку опустити занадто низько, то її зростання може зупинитися зовсім і через кілька років гілка може засохнути.

Наше завдання - відхилити гілку під потрібним кутом. Для цього вибираємо у яблуні кісткову гілку, яка потребує ослабленні зростання і дуже акуратно, за допомогою пов'язки, переводимо її в більш горизонтальне положення - до кута близько 45 °. Гнемо повільно, щоб випадково не зламати. Намагаємося відгинати так, щоб вона не зігнулася «горбом», інакше в наступному році замість яблук на «горбі» гілки виросте цілий віник Волчков. Для цього захоплюємо її ні з кінця, а з середини. Зафіксовану гілку підв'язуємо до вбитого в землю палі. Під обмотку на гілці підкладаємо щось тверде, щоб мотузка не врізалась в кору.

Гнути гілки краще навесні. Гілка можна відпустити в липні-серпні, коли вона «звикне» до горизонтального положення.

Ще один важливий момент: одночасно на одному дереві можна відгинати більше третини гілок, інакше дерево ослабне і замість бажаного ви отримаєте зворотний ефект.

Що стосується моїх дерев, то більш ніж щедрі врожаї з них я отримую щороку саме завдяки відігнутим гілках, але дбаю про них я дуже уважно: підгодовую, обприскую, роблю своєчасну обрізку.

Олег Соловйов


Надрукувати   E-mail